Nowy numer 32/2022 Archiwum

Abp Skworc: Módlmy się o zdrowie bp. Szurmana

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwraca się do wspólnoty wiernych i duszpasterzy archidiecezji katowickiej z prośbą o modlitwę w intencji chorującego Tadeusza Szurmana, bp. Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Serdecznie proszę o włączenie do modlitwy osobistej i modlitwy wiernych – szczególnie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan – następującej intencji:

„Módlmy się za biskupa diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Tadeusza Szurmana, prosząc Boga o łaskę zdrowia oraz o dar potrzebnych sił i wytrwałości. Ciebie prosimy…”.

Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc

metropolita katowicki

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczął się w sobotę 18 stycznia pod hasłem  „Czyż Chrystus jest podzielony?" (1 Kor 1, 1-17). Potrwa do soboty 25 stycznia.

Centralne nabożeństwo tygodnia ekumenicznego w archidiecezji katowickiej odbyło się w niedzielę 19 stycznia o godz. 17 w parafii ewangelicko-metodystycznej Nowego Przymierza przy ul. Reymonta 4 w Katowicach.

Poprowadził je zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce bp Andrzej Malicki. We wspólnej modlitwie uczestniczył także abp Wiktor Skworc. W nabożeństwie, ze względu na stan zdrowia, zabrakło bp. Tadeusza Szurmana, który miał wygłosić kazanie. W sobotę abp Skworc odwiedził go w szpitalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama