Nowy numer 49/2023 Archiwum

Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzcę konkursu na najpiękniejszą dekorację świąteczną.

Łącznie nasi Czytelnicy przysłali nam 24 bożonarodzeniowe zdjęcia. Przedstawiają one stajenki, dekoracje wigilijnych stołów, stroiki oraz inne motywy świąteczne. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i włączenie się w tworzenie świątecznego wystroju internetowego wydania „Gościa Katowickiego”.

W naszym bożonarodzeniowy konkursie pierwsze miejsce zdobył Andrzej Stencel z Katowic, drugie - Teresa Zielonka z Rybnika, a trzecie - Ola i Zbyszek Mierzwińscy z Katowic. Gratulujemy!

Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty   Zwycięska szopka Andrzej Stencel Autor zwycięskiej dekoracji pan Andrzej, prywatnie mąż i ojciec oraz szafarz jednej z katowickich parafii, przesłał nam betlejemską domową stajenkę. Wśród „figurkowych gości” odwiedzających Dzieciątko znaleźć można zwierzątko przybyłe prosto z Afryki. Rodzinie pana Andrzeja podarował je o. Edewou Fo-Yao Roger, werbista pochodzący z Togo, który w Katowicach odbywał staż diakonacki. Pan Andrzej zwyczaj budowania bożonarodzeniowych szopek - podobnie, jak jego żona - wyniósł z rodzinnego domu. Po ślubie teść obdarzył małżonków figurkami. Później pojawiła się szopka i pomysł na niebo. W stajence znaleźć można także mech, na poszukiwanie którego pan Andrzej rusza zwykle w październiku. - W tym roku zima nas oszczędza, więc mech zebrałem w listopadzie - tłumaczy. Stawianie szopki zajmuje ok. 3-4 godz. W pracach czynnie pomagają mu żona i córka.

Wszystkie zdjęcia dostępne TUTAJ

Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty   II miejsce: szopka w całości wykonana przez męża pani Teresy Teresa Zielonka Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty   III miejsce: współczesna interpretacja groty bożonarodzeniowej, wykonawcy - dzieci Ola i Zbyszek Mierzwińscy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy