Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Łaziska Górne: posłanie świeckiej misjonarki

W ubiegłym roku skończyła studia. Na niedzielnej Mszy św. o godzinie 10. na misje pośle ją abp Wiktor Skworc.

Nazywa się Monika Krasoń. W ubiegłym roku skończyła studia pielęgniarskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, teraz pracuje w szpitalu w Orzeszu.

W marcu ma pojechać na dwa lata do Gulu w Ugandzie, do ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci. Pomoże tam w ich rehabilitacji, bo jest też masażystką.

Będzie także pomagać w sierocińcu i jeździć po wioskach, żeby nieść pomoc ludziom zakażonym wirusem HIV. Posługę misyjną podejmie tam jako świecka wolontariuszka przygotowana przez Zgromadzenie Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego.

W niedzielę, 12 stycznia w parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych, w czasie Mszy św. o 10.00, Monikę Krasoń uroczyście pośle na misje abp Wiktor Skworc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama