Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Gender - jak je wprowadzili we Francji

W piątek w Rybniku spotkanie na temat gender z zamieszkałym w Polsce Francuzem Bertrandem Bischem.

O wprowadzaniu we Francji feministycznej ideologii gender, która próbuje zatrzeć różnice między kobietami i mężczyznami już na etapie wychowania przedszkolaków, opowie w Rybniku-Chwałowicach Bertrand Bisch. Zdaniem tego zamieszkałego w Cieszynie Francuza, zapewnienia, że teoria gender służy tylko walce przeciw dyskryminacji i przemocy w rodzinie, są zasłoną dymną, bo naprawdę chodzi o coś innego. We Francji gender wkraczające stopniowo, drobnymi krokami, było elementem scenariusza, który skończył się wprowadzeniem małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. Nie pomogły demonstracje w Paryżu (w największej uczestniczyło 1,3 mln ludzi), bo Francuzi Gender - jak je wprowadzili we Francji   Bertrand Bisch z rodziną w Cieszynie: żoną Anią oraz córkami Zosią, Marysią i Magdą. Brakuje tylko Asi, która studiuje we Francji Urszula Rogólska /GN obudzili się zbyt późno.

W swoich wystąpieniach Bisch podkreśla, że Polacy dzisiaj jeszcze mają wybór. Mogą w ogóle odrzucić tę drogę, którą poszła Francja, m.in. nie wpuszczając gender do szkół i przedszkoli. Warunek - społeczeństwo nie może być bierne.

Spotkanie odbędzie się w Rybniku-Chwałowicach, gdzie w Przedszkolu nr 13 doszło niedawno do próby wprowadzenia elementów gender w grupie czterolatków. Dzięki sprzeciwowi sześciorga rodziców przedszkole wycofało się ze swoich pomysłów oraz zwróciło do wydawnictwa już zamówione książeczki "Gdybym była chłopcem" i "Gdybym była dziewczynką".

Spotkanie z Bertrandem Bischem odbędzie się w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach w piątek 10 stycznia o godz. 18 (po Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 17).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama