Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sąd: Koperta pod stołem to nie łapówka

Sąd uniewinnił Ariadnę G., byłą synową I sekretarza PZPR Edwarda Gierka, oskarżoną o to, że jako dyrektor kliniki okulistycznej w Katowicach Okulistka przyjęła 13 łapówek od firmy, która dostarczała placówce medykamenty.

"Gazeta Wyborcza" relacjonuje uzasadnienie wyroku. Wedle niego Ariadna G. rzeczywiście dostawała koperty z pieniędzmi, ale była to korzyść majątkowa. A ponieważ do zaistnienia przestępstwa łapownictwa konieczne jest wykazanie związku między pełnieniem funkcji publicznej (np. stanowiska dyrektora szpitala) a przyjęciem korzyści. Sędzia takiego związku się nie dopatrzył. Uznał jedynie, że wspomniane koperty z pieniędzmi "to była dodatkowa, nieformalna opłata, która nie wpływała na decyzje oskarżonej".

Portal wpolityce.pl przypomina, że ten sam sędzia, który wydał wyrok w sprawie Ariadny G, Maciej Jabłoński, orzekał w sprawie oskarżenia Janusza Kaczmarka przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i chciał skierować Kaczyńskiego na badania psychiatryczne. Po tej decyzji odsunięto go od sprawy. Kazał też policji doprowadzić siłą na rozprawę redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", gdy ten nie stawił się na proces z TVN.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • kkkk
  08.01.2014 18:22
  Proszę podać jak się nazywa sędzia. Przecież jest to osoba publiczna więc nie ma chyba przeciwwskazań. Niech wszyscy wiedzą kogo się wystrzegać albo.... kogo prosić o pomoc.
  doceń 2
 • Stanisław_Miłosz
  09.01.2014 02:04

  Kruk krukowi oka nie wykole, nomenklaturowe dziecię nomenklaturowego dzie-cia nie pokrzywdzi.

  doceń 1
 • aaa
  09.01.2014 14:53
  ... ciekawe dlaczego gość nie umieścił tego forum pod hasłem "gorące dyskusje"
 • MacBlacker
  10.01.2014 21:22
  idiota w todze reaktywacja...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama