GN 24/2018 Archiwum

Królowie z Suminy, Bogunic i Nowej Wsi

Aż trzy orszaki przeszły 6 stycznia przez gminę Lyski.

Orszak Trzech Króli w Lyskach   Orszak Trzech Króli w Lyskach Karina Skoczek Pierwszy z Królów, otoczony licznym orszakiem, wyruszył z miejscowości Bogunice. Drugi rozpoczął trasę w Nowej Wsi. Trzeci Król przyprowadził mieszkańców Suminy. Wszyscy spotkali się przed stajenką w Lyskach. Do parafii należą 4 wsie i mieszkańcy wszystkich zaangażowali się w przygotowanie tego orszaku - bo mieszkańcy Lysek przygotowali stajenkę.

Jasełkowe scenki na parkingu przed domem parafialnym w Lyskach   Jasełkowe scenki na parkingu przed domem parafialnym w Lyskach Karina Skoczek Po spotkaniu trzech orszaków rozpoczęło się odgrywanie jasełkowych scenek na parkingu przed domem parafialnym. A na koniec zgromadzeni przeszli w procesji do kościoła na krótkie wspólne kolędowanie dla nowo narodzonego Jezusa.

To był pierwszy Orszak Trzech Króli w Lyskach. Tłumnie uczestniczyli w nim dorośli, młodzież i dzieci. - Rozdaliśmy ponad 400 chorągiewek, a i tak dla wielu ich nie wystarczyło. Sądzę, że przyszło około 600 osób - relacjonuje Karina Skoczek, nauczyciel katechezy z Lysek.

Głównym organizatorem orszaku była Rada Parafii św. Małgorzaty w Lyskach; w przygotowanie zaangażowali się bardzo uczniowie z tutejszych szkół.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama