Nowy numer 33/2018 Archiwum

W poniedziałek orszak w Tychach

Trzej Królowie z orszakami wyruszą sprzed kościoła św. Marii Magdaleny 6 stycznia o godz. 12.45.

Będą dosiadali wierzchowców. Każdy z Trzech Króli będzie reprezentował inny kontynent - Europę, Azję i Afrykę. Ich świtą będą dzieci ubrane w różnokolorowe stroje. Organizatorzy rozdadzą też uczestnikom orszaku korony.

Pochód przejdzie przez ul. Bocheńskiego, pl. Baczyńskiego, Biblioteczną, Boczną do Rynku, a potem ku schodom kościoła św. Marii Magdaleny, gdzie zostanie zbudowane „tyskie Betlejem”. Tam Królowie i wszyscy zgromadzeni oddadzą hołd Dzieciątku Jezus.

Po drodze będą odbywać się jasełkowe inscenizacje. Tyski Orszak Trzech Króli 2014 ma też być okazją do wspólnego kolędowania. Aby to ułatwić, organizatorzy przygotowali dla osób, które przyjdą, kolędowe śpiewniki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama