Nowy numer 3/2019 Archiwum

Abp Skworc wita śląskich emigrantów

– Niech świąteczne spotkania umocnią każdego z Was na czas zmagania się z trudnościami, jakie niosą ze sobą: codzienna praca zawodowa, troska o rodzinę oraz doświadczenie przebywania z dala od domu – pisze w życzeniach przed świętami Bożego Narodzenia.

Słowo metropolity katowickiego wierni archidiecezji usłyszeli w niedzielę 22 grudnia. W swoich życzeniach abp Wiktor Skworc w sposób szczególny pamięta o śląskich emigrantach, którzy na okres świąt wrócili do swoich bliskich. – Witam Was w Waszym domu rodzinnym i w Domu, jakim jest Kościół! Życzę miłego pobytu, pogodnych i pełnych nadziei Świąt, przeżywanych we wspólnocie z Bogiem i najbliższymi – pisze. Witając, jednocześnie życzy umocnienia w zmaganiach codziennego życia poza granicami Polski.

Abp Skworc zwraca także uwagę na symbolikę pustego talerza, któremu towarzyszyć ma „podzielenie się żywnością z ubogimi i potrzebującymi”. Prosi także o umiejętne zakupy, „by nie dochodziło do marnowania chleba i wyrzucania żywności na śmietnik”.

Wiernym archidiecezji metropolita katowicki życzy błogosławieństwa Bożego na czas świąt i kolejny rok. – Niech Boże Dziecię obdarza każdego i wszystkich swym błogosławieństwem, niech ożywia wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość.

Na drugiej stronie publikujemy całość życzeń metropolity katowickiego Wiktora Skworca

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy