Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Skworc wita śląskich emigrantów

– Niech świąteczne spotkania umocnią każdego z Was na czas zmagania się z trudnościami, jakie niosą ze sobą: codzienna praca zawodowa, troska o rodzinę oraz doświadczenie przebywania z dala od domu – pisze w życzeniach przed świętami Bożego Narodzenia.

Słowo metropolity katowickiego wierni archidiecezji usłyszeli w niedzielę 22 grudnia. W swoich życzeniach abp Wiktor Skworc w sposób szczególny pamięta o śląskich emigrantach, którzy na okres świąt wrócili do swoich bliskich. – Witam Was w Waszym domu rodzinnym i w Domu, jakim jest Kościół! Życzę miłego pobytu, pogodnych i pełnych nadziei Świąt, przeżywanych we wspólnocie z Bogiem i najbliższymi – pisze. Witając, jednocześnie życzy umocnienia w zmaganiach codziennego życia poza granicami Polski.

Abp Skworc zwraca także uwagę na symbolikę pustego talerza, któremu towarzyszyć ma „podzielenie się żywnością z ubogimi i potrzebującymi”. Prosi także o umiejętne zakupy, „by nie dochodziło do marnowania chleba i wyrzucania żywności na śmietnik”.

Wiernym archidiecezji metropolita katowicki życzy błogosławieństwa Bożego na czas świąt i kolejny rok. – Niech Boże Dziecię obdarza każdego i wszystkich swym błogosławieństwem, niech ożywia wiarę, umacnia nadzieję i rozpala miłość.

Na drugiej stronie publikujemy całość życzeń metropolity katowickiego Wiktora Skworca

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama