Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pseudokibice rozrabiali pod "Wujkiem"

Prawdopodobnie jeszcze we wtorek usłyszą zarzuty pseudokibice, zatrzymani po burdach, do których doszło w poniedziałek przy katowickiej kopalni Wujek. Policja zatrzymała łącznie 32 osoby identyfikujące się z Ruchem Chorzów, które starły się z kibicami GKS Katowice.

Do starć szalikowców Ruchu i GKS-u doszło na krótko przed uroczystościami 32. rocznicy pacyfikacji Wujka. Kibice katowickiego klubu oficjalnie brali udział w tych obchodach i zostali nawet przywitani przez organizatorów. Jednak na krótko przed rozpoczęciem uroczystości, przy kopalni pojawiła się grupa pseudokibiców Ruchu. Doszło do szamotaniny, w której - z obu stron - wzięło udział ok. 200 osób.

Według policji, to szalikowcy Ruchu dążyli do siłowej konfrontacji i zaatakowali sympatyków GKS-u, gdy ci szli na wyznaczone miejsce w pobliżu Krzyża-Pomnika. Gdy doszło do starć, policjanci użyli pałek służbowych i gazu.

"Zatrzymani to m.in. mieszkańcy Chorzowa, Piekar Śląskich, Katowic i Siemianowic Śląskich. Ostatnią noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty, dotyczące najpewniej udziału w nielegalnym zbiegowisku" - powiedział we wtorek PAP rzecznik katowickiej policji komisarz Jacek Pytel.

Według Kodeksu karnego, kto bierze czynny udział w zbiegowisku "wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie", podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności.

Według policji, podczas zajść przy kopalni jedna osoba została ranna - doznała obrażeń głowy. Pomocy udzieliła jej załoga karetki pogotowia.

Same poniedziałkowe uroczystości upamiętniające 32. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek przed Krzyżem-Pomnikiem przebiegły bez większych zakłóceń. Grupa kibiców w ich trakcie wznosiła okrzyki "Cześć i chwała bohaterom". Podobnie było przed rokiem.

« 1 »

Zobacz także

 • Górnik
  17.12.2013 11:14
  Prowokacja "Ślązakowców"?
  Nie mylić ze Ślązakami.
  doceń 0
 • brunero
  17.12.2013 11:39
  Trudno wymagać od kiboli Ruchu szacunku dla poległych w stanie wojennym, gdyż to na tym stadionie widuje się często antypolskie transparenty,często w języku niemieckim, więc zadyma w miejscu, gdzie ludzie oddali życie za wolną Polskę nie powinna w ich przypadku dziwić.
  doceń 1
 • Chorzowianka
  17.12.2013 13:39
  Maryjo Krolowo Polski -
  prosze Cie za tych ludzi - pseudokiboli-
  ktorzy sa zaslepieni i tak bardzo zagubieni,
  wypros im laske otwarcia serca na PRAWDE.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy