Nowy numer 3/2019 Archiwum

Już dziś spotkanie z ks. prof. Jerzym Szymikiem

"Poezja i teologia" cz. 2 - to tytuł najnowszej jego książki. Czego dotyczy? Dowiesz się w środę 11 grudnia w budynku "Gościa".

Pochodzący z Pszowa kapłan naszej archidiecezji jest autorem przeszło 50 książek naukowych, poetyckich, eseistycznych, promotorem 20 doktoratów, ponad 160 magisteriów. Specjalizuje się w chrystologii, metodologii teologii, teologii kultury, teologii Benedykta XVI.

Teologia, którą zajmuje się ks. Jerzy, jak sam mawia, zawsze dotyczy styku Kościoła i świata, wiary i kultury. Przedstawia Boga, który jest bliski człowiekowi aż do wcielenia i Kościół, który jest zawsze bliski światu, gdyż z niego wyrasta i do niego jest posłany.

Spotkanie z ks. prof. poprowadzą Szymon Babuchowski, kierownik Działu Kultura GN oraz ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego GN oraz kierownik Działu Kościół. Wiersze księdza poety wyśpiewa Agata Bernadt.

Miejsce: redakcja "Gościa" przy ul. Wita Stwosza 11 w Katowicach, godz. 18, data: 11 grudnia.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy