Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Pamiętają o Wujku

"16.12.1981" - to tytuł płyty z koncertu upamiętniającego tragedię w kopalni "Wujek".

Prezentacja płyty z nagraniem widowiska upamiętniającego 30. rocznicę tragicznych wydarzeń w Kopalni Wujek odbędzie się 2 grudnia o godz. 18 w kinie "Światowid" w Katowicach.

W widowisku 16 grudnia 2011 r. udział wzięli m.in.: Anna Serafińska, Ryszard Rynkowski, Olgierd Łukaszewicz, zespół Luxtorpeda, De Press, Muniek Staszczyk, Paweł Kukiz i Janusz Yanina Iwański z zespołem. Jego autorami są Przemysław Miśkiewicz (scenariusz) oraz Łukasz Kobiela (scenariusz i reżyseria). Wydawnictwo składa się dwóch płyt: DVD oraz CD.

Opisy historyczne przybliżające wydarzenia związane z okresem 1980-1989 zostały przygotowane przez wybitnych historyków, m.in. prof. Antoniego Dudka, prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego oraz naszego redakcyjnego kolegę dr. Andrzeja Grajewskiego. Całość nagrania trwa 45 minut.

 W promocji wezmą udział niektórzy z artystów, którzy wystąpili w widowisku. Zarówno przedstawienie, jak i płyta są wyprodukowane przez Stowarzyszenie "Pokolenie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL