GN 24/2018 Archiwum

Kościół i niechrześcijanie

Po co powstała Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich? Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Jak Kościół powinien się do innych religii odnosić? Jakie Kościół ma zadania wobec nich i wobec całego rodzaju ludzkiego?

Zbliża się rocznica otwarcia synodu.

Wszyscy diecezjanie są zaproszeni na Eucharystię w intencji synodu - w katowickiej katedrze w niedzielę 24.11 o godz. 12:00. Mszę św., która zarazem zakończy Rok Wiary, i która otworzy proces beatyfikacyjny na poziomie diecezjalnym ks. Jana Machy, będzie celebrował abp Wiktor Skworc.

Członkowie zespołów synodalnych zaproszeni są ponadto na dzień skupienia. Początek w krypcie katedry o godzinie 10:00.  Po Mszy św.: agapa na Wydziale Teologicznym.

Gościem trzeciej części audycji jest ks. Marek Szkudło, wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów i przewodniczący synodalnej Komisji ds. Duchowieństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama