Nowy numer 33/2018 Archiwum

Abp Skworc: - Wesprzyjmy Filipińczyków!

O wsparcie dla mieszkańców Filipin dotkniętych skutkami tajfunu zaapelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w komunikacie odczytanym w niedzielę, 17 listopada w kościołach archidiecezji katowickiej.

Abp Skworc przypomniał, że miliony mieszkańców tego wyspiarskiego państwa wymagają natychmiastowego zaopatrzenia w żywność oraz podstawowe środki umożliwiające przeżycie stanu klęski żywiołowej. Zwrócił uwagę, że Caritas Polska – dzięki ofiarności wiernych – jako jedna z pierwszych wsparła Filipińczyków dotkniętych skutkami niszczycielskiego żywiołu. Już 11 listopada br. przekazała do Caritas Filipiny kwotę 50 tysięcy euro na zakup wody i najpotrzebniejszych produktów żywnościowych.

„W zaistniałej sytuacji równie ważne jest duchowe wsparcie Filipińczyków: modlitwa, o którą serdecznie was proszę” – napisał metropolita katowicki. „Polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych, których kataklizm pozbawił życia. Prośmy też, aby Boża Opatrzność otoczyła wszystkie pozostałe ofiary kataklizmu bezpieczną strefą błogosławieństwa i pomocy ze strony bliźnich. W stosownym czasie – gdy Caritas Polska podejmie realizację konkretnych projektów – włączymy się także w pomoc materialną” – czytamy w komunikacie.

Zaznaczając, że katolicy na Filipinach znani są ze szczególnego nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, metropolita katowicki zwrócił się do diecezjan: „Uczyńmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy dziś po każdej Mszy Świętej, naszym duchowym darem i znakiem solidarności z wszystkimi mieszkańcami tego kraju”.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama