Nowy numer 37/2021 Archiwum

Szlachetna Paczka. Czas start!

– Gdy ja krzyczę: "Szlachetna!", to wy krzyczycie: "Paczka"! – takimi słowami w sobotę 16 listopada o godz. 11 na ul. Stawowej w Katowicach rozpocznie się marsz Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze, darczyńcy, koordynatorzy ubrani w kolory Paczki, wraz z orkiestrą górniczą radosnym happeningiem obwieszczą miastu początek tegorocznej akcji. W tym dniu, na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl, ruszy baza rodzin, którym można pomóc, odmieniając nie tylko ich święta, ale i dotychczasowe życie.

"Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska" - to hasło tegorocznej akcji. – Szlachetna Paczka jest projektem, dzięki któremu można bezpośrednio pomóc potrzebującej rodzinie. Oznacza to, że nie przekazujemy pieniędzy jakiejś fundacji, tylko starannie pomagamy przygotować paczki, które trafiają do konkretnych, sprawdzonych osób.
Dzięki temu jestem pewna, że to, co robię, ma sens i że rodzina otrzyma to, czego najbardziej potrzebuje. Jest to dla mnie za każdym razem ogromne przeżycie, bo mam osobisty kontakt z rodziną i darczyńcą. Mam więc możliwość poznania drugiej osoby i świata, który często wydaje się nam zupełnie obcy i daleki. To wszystko daje poczucie dobrze wykonanego zadania, ale najwspanialsze jest to, że mogę pokazać drugiej osobie, że jest ważna, potrzebna i wartościowa, jednocześnie odkrywając też w sobie to, co najlepsze. Każdemu polecam udział w Szlachetnej Paczce, czy to jako wolontariusz, czy darczyńca, bo przeżycia są wspaniałe i trudne do opisania – mówi Hania z Katowic, wolontariuszka projektu.

Paczka w tym roku pomocą obejmie ponad 14 000 rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze spotkali się już z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać ich potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie stworzyli opisy, które trafią do internetowej bazy. Przez kolejne 3 tygodnie darczyńca będzie mógł wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

Projekt można wesprzeć także finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie SMS-a o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

Więcej informacji znaleźć można tutaj - na ogólnopolskiej stronie akcji oraz tutaj - na śląskiej stronie projektu.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama