Nowy numer 37/2021 Archiwum

Marsz Szlachetnej Paczki, Katowice 16 listopada

Rusza baza rodzin Szlachetnej Paczki 2013. Początek akcji to happening na ul. Stawowej.

16 listopada o godz. 11.00 z ulicy Stawowej w Katowicach od strony dworca wyruszy marsz wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wraz z nimi pomaszeruje także wesoła orkiestra górnicza. Wszyscy zjednoczeni, ubrani w barwy Paczki. Podobne marsze odbędą się we wszystkich miastach wojewódzkich.

W tym dniu na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. 

Projekt można wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

Szlachetna Paczka pomocą obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama