Nowy numer 33/2018 Archiwum

Po co człowiekowi kultura?

Ma pomagać mu stawać się w pełni człowiekiem - mówi II Synod Plenarny. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Część pierwsza i dokumenty soborowe. Jak ma wyglądać życie prezbiterów? Dokument Soboru Watykańskiego II zawiesza poprzeczkę bardzo wysoko. Prezbiter ma naśladować Chrystusa w trosce o Kościół. Co to znaczy?

Część druga i II Synod Plenarny. Ewangelizacja kultury i środków masowego przekazu. Po co człowiek tworzy kulturę? By mu pomagała w życiu. Jak jest i jak być powinno?

W części trzeciej jak zwykle gość. Ks. Jarosław Ogrodniczak opowie o tym, co dzieje się w Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama