Nowy numer 38/2021 Archiwum

Parę słów o Hlondzie

Choć oficjalne obchody Roku Hlonda w Mysłowicach dobiegły już końca, to jednak ciągle przy wielu okazjach mieszkańcy miasta wspominają tę wybitną postać.

W kosztowskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej miała miejsce prelekcja poświęcona kard. Augustowi Hlondowi. Do jej wysłuchania zaproszono uczniów ostatnich klas miejscowej Szkoły Podstawowej nr 16. Spotkanie prowadziła dr teologii Maria Włosek.

Wykład dotyczył życia i działalności sługi Bożego Augusta Hlonda, począwszy od najmłodszych lat aż do jego śmierci. Prelekcję uatrakcyjnił przegląd slajdów ukazujących Augusta Hlonda w różnych momentach jego życia. Maria Włosek przytoczyła także ciekawe fragmenty książek dotyczące samego kardynała, jak i jego matki. Wykład stanowił nie tylko okazję do pogłębienia wiedzy o dokonaniach kardynała Hlonda, ale był również czasem refleksji nad wartościami, którym powinien być wierny każdy człowiek, a chrześcijanin szczególnie.

Oprócz tego w dzielnicy Kosztowy w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbył się koncert chóru i prelekcja na temat życia i działalności brata kardynała - kapłana i muzyka ks. Antoniego Hlonda Chlondowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama