Nowy numer 25/2018 Archiwum

Parę słów o Hlondzie

Choć oficjalne obchody Roku Hlonda w Mysłowicach dobiegły już końca, to jednak ciągle przy wielu okazjach mieszkańcy miasta wspominają tę wybitną postać.

W kosztowskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej miała miejsce prelekcja poświęcona kard. Augustowi Hlondowi. Do jej wysłuchania zaproszono uczniów ostatnich klas miejscowej Szkoły Podstawowej nr 16. Spotkanie prowadziła dr teologii Maria Włosek.

Wykład dotyczył życia i działalności sługi Bożego Augusta Hlonda, począwszy od najmłodszych lat aż do jego śmierci. Prelekcję uatrakcyjnił przegląd slajdów ukazujących Augusta Hlonda w różnych momentach jego życia. Maria Włosek przytoczyła także ciekawe fragmenty książek dotyczące samego kardynała, jak i jego matki. Wykład stanowił nie tylko okazję do pogłębienia wiedzy o dokonaniach kardynała Hlonda, ale był również czasem refleksji nad wartościami, którym powinien być wierny każdy człowiek, a chrześcijanin szczególnie.

Oprócz tego w dzielnicy Kosztowy w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbył się koncert chóru i prelekcja na temat życia i działalności brata kardynała - kapłana i muzyka ks. Antoniego Hlonda Chlondowskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama