Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jubileusz najstarszego chóru

105-lecie świętował mikołowski Chór Mieszany "Harmonia".

W sobotę 19 października uroczystości rozpoczęło odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku przy ul. Krakowskiej 29, a potem wszyscy przeszli do MDK na koncert jubileuszowy. Sala była pełna, tradycyjnie już, albowiem zespół ma wielkie grono wielbicieli.

Pod dyrekcją Elżbiety Krusz reprezentuje bardzo wysoki poziom. Śpiewa msze Mozarta, Szuberta, Gounoda, Jenkinsa, Litanię Ostrobramską Moniuszki, Magnificat Vivaldiego i wiele innych utworów, świeckich i sakralnych.

Najstarszy chór amatorski na Śląsku na początku swego istnienia był budzicielem świadomości narodowej wśród Ślązaków. Jest zdobywcą licznych nagród i najwyższych laurów w kraju i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama