Nowy numer 24/2018 Archiwum

Żywa armia

W sobotę odbędzie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka parafialnych wspólnot Żywego Różańca. Tym razem do rybnickiej bazyliki św. Antoniego.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, pielgrzymka będzie miała miejsce w przeddzień Niedzieli Misyjnej. Założycielką Żywego Różańca jest Paulina Jaricot, która w 1822 r. utworzyła dzieło pomocy misjom pod nazwą Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Cztery lata później stworzyła wielkie zaplecze modlitewne w postaci róż Żywego Różańca. Chciała uczynić Różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat. Obecnie Żywy Różaniec to największa wspólnota modlitwy działająca na terenie całej Polski. W archidiecezji katowickiej istnieje ponad 3500 parafialnych róż Żywego Różańca. Rok temu podczas pierwszej pielgrzymki do katowickiej katedry przyjechało ok. 3 tys osób.

Plan spotkania:

10.45  - słowo o bazylice św. Antoniego - ks. prob. Franciszek Musioł

             - słowo ks. Zbigniewa Koconia, moderatora Żywego Różańca w archidiecezji

             - słowo ks. Grzegorza Wity, delegata biskupiego ds. misji archidiecezji katowickiej

11.25   - modlitwa różańcowa: tajemnice radosne

12.00   - Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca

             - spotkanie i poczęstunek przy bazylice.

Tegoroczna pielgrzymka będzie także modlitwą o dobre owoce kończącego się Roku Wiary oraz  duchowym darem dla trwającego II synodu naszej archidiecezji.

Wypowiedź ks. Zbigniewa Koconia:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama