GN 2/2021 Archiwum

Szczególnie umiłowani

Spotkali się w Dzień Dziecka Utraconego, by poczuć siłę modlitewnej wspólnoty. I przekonać się, że nie tylko oni wiedzą, że to było dziecko. Nie płód, zlepek komórek czy odpad medyczny.

Szczególnie umiłowani   Na lampionach wypisane były imiona dzieci utraconych Marta Sudnik-Paluch /GN - Pewnie tyle razy pytaliście się Boga: "Dlaczego?". Ja nie powiem wam dzisiaj, dlaczego, bo nie wiem. Jedyny Bóg to wie - zwrócił się do zgromadzonych w parafii pw. św. Józefa w Katowicach rodziców ks. Adrian Nowak. - Choć nie wiem, nie rozumiem, dlaczego tak chciał Pan Bóg, to w sercu mam pewność i wiarę, że wasze dzieci są aniołami. Pan Jezus powiedział: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. One na pewno poszły za wcześnie do Pana Jezusa, ale wierzcie mi, że nie chcą waszego smutku.

Kościół był wypełniony po brzegi. Wielu uczestniczących w Mszy św. z trudem ukrywało łzy. - Jesteście szczególnie przez Pana Boga umiłowani, bo nie każda rodzina tutaj, na ziemi, ma w niebie anioła, który wyszedł z domu - przekonywał ks. Adrian.

Do uczestników spotkania list przesłał abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Zapewnił w nim o modlitewnej pamięci. Po Mszy św. wszyscy udali się na grób dziecka utraconego, który znajduje się na cmentarzu parafialnym. Następnie rodzice wypuścili w niebo lampiony z wypisanymi imionami dzieci utraconych. Spotkanie zorganizowała Fundacja "Przetrwać cierpienie", która realizuje kampanię "Ja też jestem dzieckiem".

Z kolei w Mysłowicach rodzice dzieci utraconych spotkali się na wspólnej dyskusji, podczas której przedstawiona została problematyka pomocy rodzicom po stracie dziecka. Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbyły się z inicjatywy przedstawicieli Fundacji "By dalej iść". Po zakończeniu spotkania wszyscy obecni - rodzice i goście - wypuścili w niebo białe balony z wypisanymi imionami utraconych dzieci.

Strata dziecka dotyka co roku ok. 40 tys. rodzin w całej Polsce. Jak wynika z raportu Fundacji "Przetrwać cierpienie", aż w 70 proc. szpitali rodzice nie otrzymują należytego wsparcia i pomocy w tej trudnej chwili. 

Więcej przeczytasz w numerze 43. katowickiego dodatku GN.

Szczególnie umiłowani   Uczestnicy spotkania w Mysłowicach wypuścili w niebo białe balony, symbolizujące dzieci utracone Danuta Sowa /GN

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama