GN 24/2018 Archiwum

Kościół jest misją

Nie możemy się nie dzielić Jezusem Chrystusem. Wcielenie to najpiękniejsza rzecz, która wydarzyła się światu. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Dokumenty Soboru Watykańskiego II i Dekret o misyjnej działalności Kościoła. W jakiej sytuacji powstał ten dokument? I kolejne pytanie: czy powszechne przeznaczenie zbawienia nie zabija ducha misyjnego? Stąd na początku dekretu kluczowe przypomnienie: Kościół jest misją. Przedłużeniem misji Chrystusa. Co z tego wynika?

Dokumenty II Synodu Plenarnego i kolejny temat. Szkoła i uniwersytet w życiu Kościoła i narodu. To kolejne, po rodzinie, miejsce wychowania człowieka do dojrzałości.

Gościem trzeciej części programu jest ks. Roman Chromy, który opowie o pracach Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama