Nowy numer 25/2018 Archiwum

Słowicze głosy

W kościele Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach odbył się pierwszy przegląd chórów zrzeszonych przy mysłowickich parafiach i w Polskim Związku Chórów i Orkiestr.

Koncertowali śpiewacy z 11 chórów. Przegląd zorganizowany został w  ramach obchodów Roku kardy. Augusta Hlonda, który pochodził z Brzęczkowic.

Każdy z chórów wykonał trzy utwory, z których dwa musiały być autorstwa ks. Antoniego Hlonda "Chlondowskiego" (brata prymasa Hlonda), a trzeci - wybranego kompozytora śląskiego. Mocnym akcentem tego koncertu było wykonanie przez żeński chór "Harmonia" pod dyrekcją Stefanii Adamik starego, niemal zupełnie zapomnianego utworu ks. Antoniego "Mały domku mój rodzinny". Siostrzenica kard. Hlonda Małgorzata Herok wyraziła swoją szczególną wdzięczność chórowi i jego dyrygentce.

Imprezę zorganizowali: Muzeum, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Urząd Miasta przy współpracy parafii w Brzęczkowicach. Koncert prowadził Jacek Turalik, wiceprezes śląskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama