Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kto obroni dzieci?

Protest Prawicy Rzeczypospolitej przed katowickim Kuratorium Oświaty.

W grupie protestujących przeważały rodziny z małymi dziećmi   W grupie protestujących przeważały rodziny z małymi dziećmi Marta Sudnik-Paluch /GN „Ręce precz od naszych dzieci” – to hasło, które zebrało pod siedzibą katowickiego Kuratorium Oświaty kilkanaście osób. Znaczną część tej grupy stanowiły rodziny z małymi dziećmi.

– Chcemy, aby nasze dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo i aby byli przy nich mocni rodzice. To rodzice, z którymi szkoła mówi jednym głosem. Którzy pomagają określić dzieciom wartości, wspierają ich. To rodzice, którzy mogą wspierać swoje dzieci w kształtowaniu tożsamości płci. Chcę wspierać mojego syna, by czuł się mężczyzną. By był w przyszłości odpowiedzialnym mężem i ojcem. Natomiast obawiam się, że coraz powszechniej dąży się do burzenia tego światopoglądu i to już w przedszkolu. To tylko przyniesie zamęt, jeżeli będziemy poddawać w wątpliwość płciowość i uzależniać ją od roli pełnionej w społeczeństwie. Jako ojciec nie mogę się z tym zgodzić – przekonywał Przemysław Wojciechowski, który do Katowic przyjechał z żoną Marleną i trójką dzieci: 3,5-letnim Patrykiem, 2,5-letnią Sarą i 1,5-roczną Marysią. – Niestety nie jest nas wielu – dodawała z żalem Marlena. – Być może to wina tego, że z dziećmi trudno jest się gdziekolwiek wybrać. Bo z rozmów ze znajomymi, nawet tymi, którzy są daleko od Kościoła, wiem, że nie zgadzają się przekazem, jaki niesie ideologia gender – mówiła.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Tomek
    14.10.2013 10:56
    Pierwsza taka inicjatywa była, o ile się nie mylę, tuż przed dniem dziecka. Miała być ogólnopolska, ale odzew był niewielki. Proponuje włożyć więcej wysiłku w przygotowanie takiej akcji, więcej działań informacyjnych. Nie wiem też, czy ludzie pójdą za politykami i partiami politycznymi. Byłaby to szkoda, bo obrońcy tradycyjnego modelu wychowania nie muszą koniecznie być zwolennikami pana Jurka. Tak czy inaczej podpisuję się pod akcją oburącz.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama