Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Zmiany w przewozach Kolei Śląskich zostaną wprowadzone 20 października i będą obowiązywały do 14 grudnia br.

Nowy rozkład uwzględnia harmonogram prac remontowo-modernizacyjnych infrastruktury PKP. Jak przy każdej zmianie i tutaj muszą pojawić się pewne utrudnienia. Dobra wiadomość jest taka, że zmniejszy się liczba utrudnień na linii Częstochowa-Katowice-Gliwice. Nie będą obowiązywały m.in. objazdy przez Zabrze-Makoszowy, Sosnowiec Południowy oraz Częstochowę-Mirów.

Na dwóch odcinkach wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji kolejowej. Są to połączenia między Katowicami i Gliwicami oraz Myszkowem a Zawierciem. W związku z remontem przejazdu kolejowego w Myszkowie na drodze do Zawiercia będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa za dwa pociągi przyspieszone. Zmiany będą dotyczyć także połączeń pociągów w relacji Wodzisław Śląski-Pszczyna. W dalszym ciągu funkcjonuje wydłużony przejazd autobusów kolejowej komunikacji autobusowej do centrum Katowic. Nie przestają obowiązywać także ograniczenia liczby połączeń wprowadzone od 1 czerwca br.

Zarząd Kolei Śląskich prosi o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej spółki, w internetowych wyszukiwarkach połączeń oraz na plakatach na dworcach kolejowych i peronach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama