Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nagroda dla dziekana-organizatora

Już w najbliższą niedzielę, 13 października, podczas Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego abp Wiktor Skworc wręczy nagrodę "Lux ex Silesia" ks. prof. Wincentemu Myszorowi.

Uroczystej Mszy św. o 18.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Po uroczystości, o 19.45, rozpocznie się koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej zorganizowany dla uczczenia pamięci bł. Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego. 

Tegorocznym laureatem nagrody „Lux ex Silesia” jest ks. prof. Wincenty Myszor, dziekan-organizator Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Kapituła nagrody zwróciła uwagę na dorobek naukowy kapłana. – Trzeba podkreślić jego ogromne zasługi naukowe, dydaktyczne, niezwykle wysoką pozycję w świecie naukowym, najwyższe kompetencje badawcze – uzasadniał nominację ks. dr Marek Spyra, przewodniczący Kapituły „Lux ex Silesia”.

Sam laureat w rozmowie z GN przyznał, że nominacja ucieszyła go. – Byłem dwie kadencje w kapitule nagrody i mniej więcej od kuchni wiem, jak powstają takie kandydatury. Merytoryczny powód mojej radość wynika również z tego, że dzięki „Lux ex Silesia” znów się przedostanie do mediów kościelnych i akademickich wiadomość, że w Katowicach jest wydział teologiczny, że istnieje jeszcze i działa – mówił ks. prof. Wincenty Myszor.

Jak zdradził ks. Damian Copek, duszpasterz akademicki, swoje uczestnictwo w uroczystościach zapowiedziała grupa kolegów i koleżanek z lat szkolnych tegorocznego laureata nagrody.

Wypowiedź - abp Wiktor Skworc ASI

Wypowiedź - abp senior Damian Zimoń ASI

Zaproszenie - ks. Damian Copek, duszpasterz akademicki ASI

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy