Nowy numer 28/2018 Archiwum

Formy apostolstwa świeckich

Formy są dwie: indywidualna i zbiorowa. A dokładniej? Gośćmi Joanny Raś są - jak co tydzień - ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Każdy z nas jest zobowiązany świadczyć o Chrystusie. Są takie sytuacje, gdy Ewangelia dociera "od ust do ucha". Forma zbiorowa głoszenia - w różnych sytuacjach - może zaniknąć. Gdyby jednak zanikła indywidualna, głoszenia Ewangelii by nie było.

Świeccy chcą się gromadzić. Razem modlić się, formować i wspólnie działać. Jeśli chcą, widzą cel - powinni się gromadzić sami. Nie czekać na inicjatywę duszpasterzy...

Część druga rozmów o Synodzie i dokumenty II Synodu Plenarnego. Dziś o powołaniu do życia w rodzinie. To drugi - po ewangelizacji - dokument tego synodu. Fundamentalnym miejscem ewangelizacji jest rodzina. Tego się nie da zastąpić.

Gościem trzeciej części jest Aleksander Bańka, przewodniczący Komisji ds. Świeckich:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama