Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dziewiętnasty roczek

Tradycyjne "Gaudeamus" w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach zabrzmiało na otwarcie dziewiętnastego roku akademickiego.

Inaugurację roku akademickiego poprzedziła Msza św. w kościele pw. Ciała i Krwi Pańskiej w Ławkach. Gośćmi spotkania inauguracyjnego byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Mysłowic, Chorzowa i Bierunia, gdzie uczelnia ma swoje filie. Specjalnym gościem tegorocznej inauguracji roku akademickiego w GWSP była Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczelnia przyznała jej tytuł "Sapere aude", czyli "ośmiel się być mądrym". Ten tytuł - jak powiedziano w słowach laudacji - jest dla osoby wyjątkowej, "bo Janina Ochojska znaczy wiele i wielu jest znana - nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami".

Słowo inauguracyjne na rozpoczęcie nowego roku akademickiego wygłosił rektor  Mirosław Wójcik. Po tradycyjnej immatrykulacji nowych studentów wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom GWSP oraz nagrody wyróżnionym absolwentom.

Rektor Wójcik z rąk prezydenta miasta Edwarda Lasoka odebrał Medal Edukacji Narodowej. Wręczone zostały również  dyplomy "Przyjaciela uczelni", które w tym roku otrzymali prof. Jan Malicki i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 1 Józef Stolorz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama