Nowy numer 13/2020 Archiwum

Megawidowisko „Franciszek” w Spodku

„Franciszek - wezwanie z Asyżu” - to tytuł widowiska z udziałem 500 wykonawców, które zostanie zaprezentowane tylko raz, w katowickim Spodku w środę 16 października o 18.30. To estradowa adaptacja „Pieśni o św. Franciszku” gliwickiego Teatru „A”, przygotowana z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

O rozmachu spektaklu świadczyć może m.in. zaangażowanie 500 młodych wykonawców, w tym aktorów Teatru A, grup rekonstrukcyjnych, osób niepełnosprawnych, zespołów tanecznych, orkiestry, chóru, wokalistów i recytatorów wyłonionych z castingu.

Sztuka rozgrywana będzie synchronicznie na 4 scenach oraz całej przestrzeni Spodka z uwzględnieniem licznych multimediów oraz relacji “live” na potężnych ekranach.

Scenografia oparta będzie na gigantycznych, mobilnych formach konstrukcyjnych. Wykorzystane zostaną efekty pirotechniczne, padać będzie prawdziwy deszcz, zapłonie żywy ogień, powieje wiatr.

Zysk ze sprzedaży biletów oraz zbiórki publicznej do puszek zostanie przekazany Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

Bilety można kupić w parafiach oraz w serwisie TICKETPRO.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama