Nowy numer 20/2022 Archiwum

Planeta książek

Już po raz trzeci katowicki "Spodek" wylądował na planecie pełnej książek.

Hala widowiskowo-sportowa przy Alei Wojciecha Korfantego od piątku 20 września gości rzesze czytelników. Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski oraz Centrum targowo- wystawiennicze Expo Silesia wspólnie zorganizowali trzy dni pełne niespodzianek. To Targi Książki. Impreza zaadresowana jest dla wszystkich miłośników książek i blogów internetowych. Mali czytelnicy do 7. roku życia, bibliotekarze i blogerzy książkowi zapewniony mają wstęp wolny, jednak atrakcji nie zabraknie również dla nauczycieli i pozostałych moli książkowych.

O godzinie 11. 20 września, na przygotowanej wewnątrz hali widowiskowej estradzie, odbyło się uroczyste otwarcie, któremu towarzyszyły przemówienia przedstawicieli Expo Silesia, Uniwersytetu Śląskiego, Wiceprezydenta Katowic Marka Lutego, Dyrektora Biblioteki Śląskiej Jana Malickiego oraz… arcybiskupa metropolity górnośląskiego Damiana Zimonia, który niespodziewanie zaszczycił zgromadzonych swoją obecnością. Arcybiskup wyraził swoje zadowolenie i wdzięczność za organizację Targów Książki w Katowicach.

W trakcie pierwszego dnia tegorocznej imprezy księgarskiej, wysoką frekwencją mają prawo pochwalić się najmłodsi. To oni korzystali z Kącika Radosnej Edukacji, placu zabaw, gier i konkursów przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ci nieco starsi, próbowali swoich sił w pojedynkach szachowych, ale także w dokonywaniu wyboru książek. Przy okazji targów, chętni mogą wykazać się pomocnym gestem i oddać nieużywane już przez nich książki. Podarunki zostaną przekazane dzieciom, przebywającym w szpitalach, hospicjach i świetlicach środowiskowych. Zainteresowani z pewnością dotarli m.in. do Michała Zawadki, Piotra Patykiewicza, Kazimierza Szymeczko i Zbigniewa Białasa, by usłyszeć kilka odautorskich słów.

Do 22. września, do godziny 17. będzie można się spotkać z ponad 90-cioma wystawcami z całego kraju. Są to różnego rodzaju instytucje kultury, muzea, teatry, akademie, szkoły, biblioteki, księgarnie, antykwariaty, gazety, czasopisma, wydawnictwa, kluby i fundacje.

 „Targi Książki w Katowicach to czas, by pokazać, że czytanie jest modne!”. Hasło to, zamieszczone na stronie internetowej Expo Silesia, jednego z organizatorów, wychodzi naprzeciw jakże powszechnym i częstym atakom, mierzonym w dzisiejszą tzw. „komputerową młodzież”. Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław oraz Katowice rokrocznie dowodzą o nieustającej popularności papierowych czytadeł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama