Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jazda za darmo

Wystarczy mieć przy sobie aktualny dowód rejestracyjny własnego samochodu oraz dokument potwierdzający tożsamość, by w niedzielę 22 września jeździć za darmo komunikacją miejską.

Od 16 do 22 września obchodzony jest w Polsce - podobnie, jak w większości krajów naszego kontynentu - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym będzie 22 września - Europejski Dzień Bez Samochodu. W tym dniu właściciele aut mogą za darmo podróżować środkami komunikacji miejskiej.

Do akcji włączyły się m.in.: KZK GOP, MZK Tychy, PKM Jaworzno i ZTZ Rybnik. Ponadto, pokazując skasowany bilet KZK GOP lub imienny bilet okresowy, można za darmo lub za symboliczną opłatą zwiedzić liczne muzea i wystawy w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Radzionkowie, Mysłowicach, Chorzowie, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi. W Bytomiu dodatkowo będzie można zwiedzić w sobotę zajezdnię tramwajową, a w Tychach zorganizowany zostanie 4. Europejski Dzień Trolejbusowy oraz Eko-Kiermasz dla Zdrowia.

ETZT został zainicjowany w 2002 r. przez Komisję Europejską. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Czyste powietrze – teraz Twój ruch”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama