Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak powinien działać Kościół po komunizmie?

W "Rozmowach o Synodzie" rozpoczyna się nowy cykl: II Synod Plenarny w Polsce. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Kolejny dokument to "Dekret o przystosowanej do współczesności odnowie życia zakonnego". Sam tytuł już wskazuje kierunek odnowy. W wielu wymiarach życie zakonne nie wymagało żadnej odnowy. Chodziło nie tyle o istotę życia zakonnego, co o płaszczyznę styku ze współczesnym światem. Co na ten temat powiedział Sobór Watykański II?

Część druga audycji i nowy cykl. Dokumenty II Synodu Plenarnego, który odbył się w Polsce w latach 90-tych XX wieku. W jakim kontekście odbywał się ten Synod? Trwał 8 lat. Czym się zajmował? 

W trzeciej części programu usłyszymy o rekolekcjach dla zespołów synodalnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama