GN 24/2018 Archiwum

Piekarskie świętowanie

Dziś w sanktuarium w Piekarach Śl. trwają obchody uroczystości głównej Patronki tego miejsca, Matki Bożej Piekarskiej.

Jak co roku w rocznicę zwycięstwa Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, kiedy Kościół obchodzi "imieniny Maryi", a Kościół na Śląsku czci Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, mieszkańcy Górnego Śląska zgromadzą się w bazylice, aby dziękować Bogu za dar Matki, która od wieków wstawia się za nimi i wyprasza nieustannie niezwykłe łaski.

Tegoroczny odpust przypada w 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Dlatego z tej okazji wykonano medal. Będzie też otwarta wystawa w Muzeum Sanktuaryjnym, dokumentująca to ważne wydarzenie. Ponadto w związku z 710-leciem istnienia parafii w październiku poświęcony zostanie nowy dzwon "Jan Paweł", który upamiętni bł. Jana Pawła II, najznakomitszego Piekarskiego Pielgrzyma i honorowego Obywatela Miasta.

Podczas tegorocznego piekarskiego odpustu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekaże sanktuarium pierścień pozostawiony w darze przez kard. Joachima Meisnera z Kolonii. Kard. Meisner podczas tegorocznej pielgrzymki kobiet wygłosił w Piekarach kazanie.

Program świętowania:

godz. 10.30 - Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca  

godz. 13.45 - Obchody Różańcowe z obrazem Matki Bożej (na Kalwarii) wraz z uroczystą procesją do bazyliki  

godz. 15.00 - Nieszpory Maryjne w bazylice.

Wypowiedź abp. Wiktora Skworca:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama