Nowy numer 48/2022 Archiwum

Piekarskie świętowanie

Dziś w sanktuarium w Piekarach Śl. trwają obchody uroczystości głównej Patronki tego miejsca, Matki Bożej Piekarskiej.

Jak co roku w rocznicę zwycięstwa Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, kiedy Kościół obchodzi "imieniny Maryi", a Kościół na Śląsku czci Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, mieszkańcy Górnego Śląska zgromadzą się w bazylice, aby dziękować Bogu za dar Matki, która od wieków wstawia się za nimi i wyprasza nieustannie niezwykłe łaski.

Tegoroczny odpust przypada w 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Dlatego z tej okazji wykonano medal. Będzie też otwarta wystawa w Muzeum Sanktuaryjnym, dokumentująca to ważne wydarzenie. Ponadto w związku z 710-leciem istnienia parafii w październiku poświęcony zostanie nowy dzwon "Jan Paweł", który upamiętni bł. Jana Pawła II, najznakomitszego Piekarskiego Pielgrzyma i honorowego Obywatela Miasta.

Podczas tegorocznego piekarskiego odpustu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekaże sanktuarium pierścień pozostawiony w darze przez kard. Joachima Meisnera z Kolonii. Kard. Meisner podczas tegorocznej pielgrzymki kobiet wygłosił w Piekarach kazanie.

Program świętowania:

godz. 10.30 - Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca  

godz. 13.45 - Obchody Różańcowe z obrazem Matki Bożej (na Kalwarii) wraz z uroczystą procesją do bazyliki  

godz. 15.00 - Nieszpory Maryjne w bazylice.

Wypowiedź abp. Wiktora Skworca:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy