Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trzy pokolenia na starówce

Do połowy października w galerii "Art Wladislavia" Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim prezentowane będą obrazy babci - znanej wodzisławskiej artystki Stanisławy Wojtyny, córki - Barbary Szmiel i wnuka - Patryka Szmiela.

Galeria znajduje się przy Rynku pod nr. 20, obok Księgarni św. Jacka. Wystawę można zobaczyć w poniedziałki i czwartki w godz. od 11 do 16. Prezentowane obrazy malowane są techniką mieszaną. Pani Stanisława swobodnie posługuje się technikami malarskimi. Do swoich prac wykorzystuje rozmaite materiały, np. drewno, szkło, karton. Tworzy ciekawe kolaże, miesza farbę z koralikami, zasuszonymi kwiatami, muszelkami i włóczką. Łączy swoje talenty, wydając poezję z własnymi ilustracjami. Jest laureatką prestiżowych nagród za działalność artystyczną, a także społeczną.

Barbara Szmiel również zajmuje się malarstwem i poezją. Swoje obrazy prezentowała na ponad 100 wystawach. Kolekcje jej dzieł znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Patryk Szmiel - dzięki nieograniczonej fantazji - zdobywa nagrody m.in. za projekty okładek. Warto przyjść i porównać prace trzech pokoleń, sprawdzić, co je łączy poza miłością do sztuki, a także dostrzec w dziełach indywidualny charakter każdego pokolenia.

W najbliższą sobotę na wodzisławskim rynku na stoisku towarzystwa będzie można otrzymać bezpłatne numery kwartalnika historycznego "Herold Wodzisławski" oraz zrobić sobie odcisk pieczęci z najdawniejszym herbem naszego miasta. Impreza sobotnia organizowana jest w ramach festiwalu organizacji pozarządowych powiatu wodzisławskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama