Nowy numer 20/2022 Archiwum

Trzy pokolenia na starówce

Do połowy października w galerii "Art Wladislavia" Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim prezentowane będą obrazy babci - znanej wodzisławskiej artystki Stanisławy Wojtyny, córki - Barbary Szmiel i wnuka - Patryka Szmiela.

Galeria znajduje się przy Rynku pod nr. 20, obok Księgarni św. Jacka. Wystawę można zobaczyć w poniedziałki i czwartki w godz. od 11 do 16. Prezentowane obrazy malowane są techniką mieszaną. Pani Stanisława swobodnie posługuje się technikami malarskimi. Do swoich prac wykorzystuje rozmaite materiały, np. drewno, szkło, karton. Tworzy ciekawe kolaże, miesza farbę z koralikami, zasuszonymi kwiatami, muszelkami i włóczką. Łączy swoje talenty, wydając poezję z własnymi ilustracjami. Jest laureatką prestiżowych nagród za działalność artystyczną, a także społeczną.

Barbara Szmiel również zajmuje się malarstwem i poezją. Swoje obrazy prezentowała na ponad 100 wystawach. Kolekcje jej dzieł znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Patryk Szmiel - dzięki nieograniczonej fantazji - zdobywa nagrody m.in. za projekty okładek. Warto przyjść i porównać prace trzech pokoleń, sprawdzić, co je łączy poza miłością do sztuki, a także dostrzec w dziełach indywidualny charakter każdego pokolenia.

W najbliższą sobotę na wodzisławskim rynku na stoisku towarzystwa będzie można otrzymać bezpłatne numery kwartalnika historycznego "Herold Wodzisławski" oraz zrobić sobie odcisk pieczęci z najdawniejszym herbem naszego miasta. Impreza sobotnia organizowana jest w ramach festiwalu organizacji pozarządowych powiatu wodzisławskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama