Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pielgrzymka księży

W sobotę 7 września w archidiecezji katowickiej po raz kolejny obchodzony będzie Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.

W tym dniu księża z całej archidiecezji przybędą do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Tegoroczna pielgrzymka kapłanów odbędzie się pod hasłem: "Z bł. Janem Pawłem II jesteśmy solą ziemi". Będzie ona równocześnie dziękczynieniem za wizytę ojca świętego Jana Pawła II w Katowicach przed 30 laty.

Konferencję oraz homilię wygłosi abp Piero Marini, były mistrz papieskich ceremonii liturgicznych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 okazją do sakramentu pokuty i pojednania. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Zapraszając księży do udziału w pielgrzymce, abp Skworc napisał: "Wsparci wstawiennictwem błogosławionego Rodaka, modlitwą wiernych świeckich i naszą wzajemną, pragniemy prosić o uświęcenie dla osób konsekrowanych i dla wszystkich zaangażowanych w głoszenie Ewangelii, zwiastującej całemu światu nadejście Królestwa Bożego".

Wypowiedź ks. Marka Szkudły, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama