GN 24/2018 Archiwum

Rodzice Szymona przed sądem

W Sądzie Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa niespełna 2-letniego chłopca z Będzina.

Prokuratura oskarżyła o dokonanie zbrodni rodziców dziecka - 41-letnią Beatę Ch. i jej konkubenta 42-letniego Jarosława R. Odpowiedzą oni przed sądem także za składanie fałszywych oświadczeń w celu wyłudzenia świadczeń socjalnych. 

Według ustaleń śledczych, niespełna 2-letni Szymon zginął na skutek urazu jamy brzusznej. 24 lutego 2010 r. Jarosław R. uderzył Szymona w brzuch, co doprowadziło do pęknięcia jelita cienkiego. Stan chłopca pogarszał się, ale rodzice nie udzielili mu na czas niezbędnej pomocy medycznej. Matka chłopca podjęła wprawdzie próbę reanimacji, ale było już za późno. Szymon zmarł po 3 dniach męczarni. Wtedy Beata Ch. i Jarosław R. przewieźli zwłoki syna do Cieszyna i porzucili je w pobliskim stawie.

Ciało Szymona znaleziono przypadkiem po kilkunastu dniach od jego śmierci. Przez ponad dwa lata śledczy bezskutecznie próbowali ustalić tożsamość dziecka. Chłopcu nadano imię Jaś i pochowano na cmentarzu w Cieszynie. W kwietniu 2012 roku umorzono śledztwo w tej sprawie, ponieważ nie wykryto sprawców.

Przełom nastąpił w czerwcu ubiegłego roku po tym, jak  anonimowy mieszkaniec Będzina poinformował policję, że od dłuższego czasu nie widział dziecka swoich sąsiadów. 
Niedługo po tym wydarzeniu rodzice chłopca trafili do aresztu, w którym przebywają do tej pory. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama