Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zobacz także

 • mamakatarzyna
  03.09.2013 18:20
  Protestuje się przed, a nie po. Gdzie byłeś, Panie Duda, jak Sejm uchwalał nowelizację emerytur i elastyczny czas pracy. Teraz to może Pan pogwizdać i muskuły naprężyć, choć wszystkie zrzuty wobec władzy są prawdziwe.
 • JacekS_66
  03.09.2013 20:23
  Dzięki wydarzeniom sprzed 33 lat mamy dzisiaj demokrację i każdy może mówić co chce. Ale od niektórych, a do nich należy szef Solidarności wymaga się, by mówić roztropnie, odpowiedzialnie i zgodnie z prawdą i faktami. Niestety po raz kolejny zawiodłem się na Panu Dudzie. Wystąpienie pełne insynuacji i gróźb, a także mijania się z prawdą nie może, dowartościować dzisiejszą rocznicę.

  Dziś rola i zadania działaczy związkowych są diametralnie różne od tych sprzed laty, kiedy rodziła się Solidarność. Obecnie nie jest sztuką wyprowadzić ludzi na ulice, ale odpowiedzialnie prowadzić dialog z pracodawcami i rządem, dla realizacji pracowniczych postulatów i wiedzieć skąd się biorą pieniądze na ich realizację. To można osiągnąć tylko rozmową przy stole negocjacyjnym, porozumieniem, a nie walką na ulicy. Obawy abp Skworca są uzasadnione. Niestety przykład Sląska dowodzi, że związkowcy tego nie potrafią, albo nie chcą z tą władzą rozmawiać. To błąd, bo strajk generalny na Śląsku okazał się klapą dlatego , że siła ZZ słabnie z roku na rok.

  Rację miał Lech Wałęsa, który prosił, by przed laty zwinąć sztandar "S". Dziś to słowo znaczyło by wiele i łączyło wielu.
 • mamakatarzyna
  03.09.2013 21:01
  Gdzieś się zapodział mój komentarz. A ładnie to tak? ;-)
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama