Nowy numer 33/2018 Archiwum

Katarzyna W. skazana

Sąd uznał ją winną śmierci córki. Wyrok: 25 lat pozbawienia wolności.

W Sądzie Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok w jednej z najbardziej bulwersujących spraw ostatnich lat. Katarzyna W. została uznana winną zabójstwa sześciomiesięcznej córki Madzi i skazana na 25 lat pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 15 latach więzienia.

Sprawa Katarzyny W. rozpoczęła się 24 stycznia 2012 roku - wtedy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki. Sąd uznał, że matka Madzi sfingowała porwanie. Ciało dziewczynki znaleziono na początku lutego w parku w Sosnowcu.

Prokurator żądał dożywotniego więzienia dla Katarzyny W. Obrońca oskarżonej ubiegał się zaś o uniewinnienie swojej klientki. Już zapowiedział apelację.

Najważniejsze dla wydającego wyrok sędziego były opinie biegłych medyków. Utrzymywali oni, że półroczna Madzia zmarła na skutek gwałtownego uduszenia. Obrona twierdziła, że nie można wykluczyć, aby dziecko zmarło w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Michał
  03.09.2013 12:20
  Wyrok zbyt niski. Uważam, że jedyną karą adekwatną do tej zbrodni jest dożywotnie pozbawienie wolności. Przecież skazana nie odsiedzi tych 25 lat, ale wypuszczą ją po 15-20 latach. Dożywocie gwarantuje minimum 25 lat za kratami.
 • T
  03.09.2013 12:29
  Morderstwo z premedytacją!W wyroku brakuje co najmniej 50 lat ! Jak widać w naszym kraju można robić co się chcę a w najgorszym wypadku parę lat więzienia a za dobre sprawowanie wychodzi się wcześniej z dodatkowym wykształceniem,kursami itd.pełne wyżywienie,świetna opieka medyczna.Hotel 5 gwiazdkowy.Taki los czeka wyrodną matkę.Żyć nie umierać.
  doceń 0
 • smutna refleksja
  03.09.2013 12:46
  Pierwsze przepustka już po roku, więc panią Kasię wkrótce spotkacie swojej na ulicy...
 • Monika
  03.09.2013 13:26
  a aborcja jest ok i nie można dać wyroku bo przecież kobieta ma prawo to jej ciało, obłudne społeczeństwo!!!!
  Na poważnie wyrok zbyt wysoki patrząc na to że seryjni , brutalni na maxa mordercy dostają 25 lat...;(((

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama