Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Oazowe budzenie

Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbędzie się w niedzielę w katedrze Chrystusa Króla.

W pierwszą niedzielę września dzieci, młodzież, dorośli i rodziny Ruchu Światło-Życie spotkają się w katowickiej katedrze. O godz. 14 Mszę św. odprawi dla nich abp Wiktor Skworc. Spotkanie będzie także okazją do dzielenia się świadectwem z rekolekcji wakacyjnych.

Uczestnicy spotkania po Mszy św. spotkają się tradycyjnie w grupach rekolekcyjnych. W tym roku wzięło w nich udział ponad 2600 osób podczas 62 turnusów rekolekcyjnych, które prowadziło 50 księży z pomocą 600 animatorów.

Podczas spotkania w katedrze nastąpi także rozesłanie do nowej akcji ewangelizacyjnej "Oazowiczu, obudź się, głoś Ewangelię!". W ciągu paru dni zyskała ona kilkaset "polubień" na popularnym portalu społecznościowym. - Oaza ma być ruchem ewangelizacyjnym. Zobaczyliśmy, że tego zapału do głoszenia wciąż brakuje - wyjaśnia Agnieszka Ścibik z Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacyjnej. - Głównym celem akcji jest obudzenie oazowiczów do ewangelizacji, żeby każdy w parafiach i rejonach stał takim kamyczkiem poruszającym lawinę.

"Budzik" - jak w skrócie jest nazywana nowa akcja ewangelizacyjna - ma teraz być czymś nowym, co pobudzi do działania wszystkich oazowiczów - zarówno młodzież, jak i Domowy Kościół. Akcja ma przypomnieć, że oazowicze mają sobie stawiać wymagania, które zostawił sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki. "Budzenie" rozpocznie się podczas powakacyjnego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w archikatedrze. Abp Wiktor Skworc, który objął patronat nad całą akcją, dokona rozesłania do tej misji. Z archikatedry pójdzie też wezwanie do modlitwy w intencji ewangelizacji. - Chcemy, żeby to było Boże dzieło, dlatego trzeba je mocno "omodlić"  - tłumaczy Agnieszka.

Kulminacyjnym momentem "Budzika" ma być ostatni tydzień Roku Wiary, czyli okres od 17 do 24 listopada. - Chcemy wtedy mocnym akcentem pokazać, że tą wiarą potrafimy się dzielić - mówi A. Ścibik.

Wypowiedź moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Ryszarda Nowaka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy