Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ministranci do katedry

W sobotę 31 sierpnia w katedrze Chrystusa Króla spotka się na pielgrzymce służba liturgiczna ołtarza naszej diecezji.

W Roku Wiary zmieni się nieco obraz pielgrzymki. Tym razem odbędzie się ona w jednym miejscu. Spodziewana liczba ministrantów to ponad 2 tys. osób. - Każdy potrzebuje wspólnoty. Najważniejsza to rodzina, potem szkoła. Ministranci też są wspólnotą, którą cechują wspólne pasje, a wśród nich liturgika - mówi ks. Cezariusz Wala, duszpasterz diecezjalny ministrantów.

Start tegorocznej pielgrzymki zaplanowano na godz. 10. Uroczysta Msza św., jak w ubiegłym roku, będzie celebrowana przez abp. Wiktora Skworca. Nie zabraknie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazji do spowiedzi świętej. Zainteresowani będą mogli zwiedzić seminarium, katedrę i kryptę grobową biskupów. Ministranci zobaczą przedstawienie o świętym Tarsycjuszu "Kamień, Chleb i prawdziwe zwycięstwo. Mała historia wielkiego chłopca", przygotowane przez amatorską grupę z os. Witosa w Katowicach, w której występują osoby związane kiedyś ze wspólnotą ministrancką, ale nie tylko. - Widowisko ma odnieść się do teraźniejszości. Artyści opowiedzą o patronie ministrantów. Pokażą jego odwagę i miłość do Boga. Dzięki temu współczesna służba ołtarza będzie mogła dowiedzieć się, jak świadczyć o Jezusie - mówi ks. Wala.

Oprócz atrakcji dla ducha nie zabraknie też tych dla ciała. W ogrodach Kurii Metropolitalnej odbędą się zajęcia sportowe, a dla ministrantów mniej lubiących aktywność fizyczną przewidziano quizy liturgiczne i biblijne. Przygotowany będzie dmuchany zamek, a wejście do niego będzie darmowe dla każdego, kto kupi "Małego Gościa". Do domu z pielgrzymki będzie można wrócić z atrakcyjnymi nagrodami - do wygrania są tablet i rower. W losowaniu wezmą udział osoby, które kupiły w Księgarni św. Jacka coś o wartości co najmniej 5 zł. Dla każdego ministranta przygotowany jest także pyszny poczęstunek.

Poprzednie pielgrzymki odbywały się w dwóch miejscach - Piekarach Śląskich i Turzy Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy