Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wybierz cytat

W specjalnym numerze GN przygotowanym z okazji pielgrzymki kobiet do Piekar Śląskich zachęcamy do głosowania na fragment przemówienia Jana Pawła II.

Kaplica pw. Matki Bożej Piekarskiej będzie jedną z kilku, które powstają wokół dolnego kościoła w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Do wykonania jej wyposażenia i wystroju została zaproszona archidiecezja katowicka. Centrum jest najważniejszym na świecie ośrodkiem pamięci o dziele Papieża Polaka.

Zgodnie z projektem Tadeusza Kostonia, mieszkańca Chorzowa, na ścianach kaplicy poświęconej MB Piekarskiej mają zostać wybite teksty z przemówień i kazań bł. Jana Pawła II skierowanych do Ślązaków. Dzięki temu zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć najważniejszych wątków z nauczania błogosławionego, które zapadły w serca Ślązaków.

Czytelnikom „Gościa Niedzielnego” proponujemy, aby wskazali fragmenty, które dla nich są szczególnie ważne. Podczas pierwszej pielgrzymki Papież żartował, że Ślązakom zawsze mało, jednak my musieliśmy podjąć decyzję i dokonać wyboru kilku fragmentów. Poniżej przedstawiamy ciągle aktualne myśli bł. Jana Pawła II z dwóch spotkań: na Jasnej Górze i w Katowicach. Poniżej zamieszczamy link do sondy. Jej wyniki zostaną przekazane projektantowi kaplicy.

Sondę znajdziesz tu: Cytat z Jana Pawła II

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy