Nowy numer 37/2021 Archiwum

Niezależnie od powołania

Żeńska część mieszkańców archidiecezji spotka się na pielgrzymim szlaku już w niedzielę.

Doroczna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. odbędzie się18 sierpnia. Do udziału w niej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprosił „babcie, matki, córki, siostry zakonne, osoby konsekrowane i żyjące samotnie, tak licznie reprezentowane przez kobiety środowisko nauczycielek, pedagogów, personelu medycznego, jak również przedstawicielki świata kultury, nauki oraz ruchów katolickich i parafialnych wspólnot modlitewnych”.

W zaproszeniu odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji metropolita katowicki napisał: „Dla każdej kobiety – niezależnie od stanu i powołania – Maryja staje się wzorem głębokiego zaufania Bożym planom, modlitwy oraz towarzyszenia najbardziej potrzebującym. Tegoroczne pielgrzymowanie do Piekar Śl. wpisujemy w obchody Roku Wiary, a także w myśl przewodnią programu duszpasterskiego: »Jesteśmy solą ziemi«. Na Piekarskim Wzgórzu będzie się z nami modlił kardynał Joachim Meisner z Kolonii, który podczas Mszy św. wygłosi homilię. Z kolei w czasie popołudniowej godziny młodzieżowej słowem Bożym podzieli się bp Piotr Greger z Bielska-Białej”.

Program niedzielnych uroczystości:

godz. 8 – Godzinki o NMP

godz. 8.30 – Modlitwa różańcowa

godz. 9.30 – Przybycie kardynałów i biskupów, procesja na kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej

godz. 10 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, homilię wygłosi kard. Joachim Meisner z Kolonii

godz. 14 – Godzina młodzieżowa

godz. 15 – Nieszpory maryjne, procesja z obrazem do bazyliki, zakończenie pielgrzymki.

Zaproszenie - abp Wiktor Skworc ASI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama