GN 37/2021 Archiwum

Roboty na torach

W związku z przebudową skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Słowackiego od 10 sierpnia pasażerowie muszą wybrać komunikację zastępczą.

Utrudnienia związane są z remontem torowisk i przystanków. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą nie tylko tramwajów, ale także pojazdów powyżej 3,5 tony. Od soboty skrzyżowanie ul. 3 Maja i Słowackiego jest zamknięte również dla nich. – Jest to konieczne, bo jest to skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu autobusowego i tramwajowego, a co za tym idzie – sporym obciążeniu. Chcemy, aby płyta betonowa, na której ułożone zostanie nowe torowisko, była budowana w całości, co zapewni odpowiednią sztywność i dłuższą żywotność skrzyżowania – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich SA.

Dla samochodów osobowych, które chcą dojechać do dworca, został wytyczony specjalny pas. Największe utrudnienia napotkają pasażerowie linii 13 (tramwaje kursują obecnie w relacji Siemianowice Śląskie, pl. Skargi–Katowice, pl. Miarki) i 20 (obecna trasa: Szopienice Pętla–Brynów Pętla). Tymczasowo przywrócona została linia 37 na trasie Katowice Sobieskiego–Chorzów Ratusz. Dodatkowo KZK GOP uruchomił autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-20, która kursuje z 10-minutową częstotliwością. Zakończenie prac jest przewidziane na koniec września. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, dzięki wprowadzonym rozwiązaniom być może uda się ten termin przyspieszyć o ok. 2 tygodnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama