Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uwaga, zmiany!

Od 10 sierpnia po katowickiej ul. 3 Maja nie będą jeździć tramwaje.

W sobotę ruch tramwajów na jednej z najważniejszych ulic Katowic zostanie zawieszony. Jest to wynik rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania z ul. Słowackiego. Wznowienie ruchu ma nastąpić w połowie września.

Zmiana organizacji ruchu wiąże się z:

- kursowaniem tramwaju linii nr 13 na trasie Siemianowice Śląskie pl. Skargi -  Katowice pl. Miarki,

- kursowaniem tramwaju linii nr 20 na trasie Szopienice Pętla – Brynów Pętla,

- tymczasowym przywróceniem linii nr 37 na trasie Katowice Sobieskiego – Chorzów Ratusz.

Na wyłączonym odcinku KZK GOP zapewni autobusową komunikację zastępczą, która oznaczona będzie jako T-20 i kursować będzie z 10-minutową częstotliwością.

Utrudnienia dotkną także pasażerów dojeżdżających do dworca kolejowego. Ze skrzyżowania nie będą korzystać pojazdy powyżej 3,5 tony. Wytyczony zostanie jednak wąski pas jezdni dla samochodów osobowych. - Zamknięcie jest konieczne. Jest to skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu autobusowego i tramwajowego, a co za tym idzie - sporym obciążeniu. Chcemy, by podbudowa oraz płyta betonowa, na której położymy nowe torowisko, były budowane nie etapami, ale w całości, co zapewni odpowiednią sztywność i dłuższą żywotność skrzyżowania - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich SA.

Zawieszenie ruchu tramwajowego i zamknięcie skrzyżowania z ul. Słowackiego ma przyspieszyć zakończenie remontu o dwa tygodnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL