GN 37/2021 Archiwum

Wycieczkowy tydzień

Dzieci z Imielina mają podczas wakacji swój wycieczkowy tydzień.

Ponad czterdzieścioro dzieci z rodzin mniej zamożnych korzysta od 5 sierpnia z wakacji charytatywnych organizowanych przez parafię Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie i Akcję Katolicką działającą przy tej parafii.

Wycieczkowe wakacje odbywają się już po raz dziesiąty, a dzieci codziennie odwiedzają różne ciekawe miejsca. To wszystko jest możliwe dzięki darom zebranym podczas czerwcowego festynu parafialnego.

Od poniedziałku do piątku dzieci imielińskie odwiedzą m.in. Warownię Pszczyńskich Rycerzy, gospodarstwo pszczele w Kuźniczce Nowej, Złoty Potok, Żory.

Podczas codziennych wycieczek mają zapewnione napoje, drożdżówki od miejscowego cukiernika, bułki oraz obiad, a na koniec dnia jeszcze dostają czekolady.

Od początku dzieci na wycieczki wozi zaufany i bardzo przez nie lubiany kierowca, pan Wiktor Kowol, a opiekują się dziećmi członkinie Akcji Katolickiej: Małgorzata Tomczok, Krystyna Gomułka i Bibianna Lamik wspomagane jeszcze przez Martę  Skrzypczyk i Annę Zbytniewską. To one każdego roku wymyślają kolejny wycieczkowy tydzień tak, aby był dla dzieci jak najbardziej atrakcyjny i żeby wrażenia po wyjazdach pozostawały w ich pamięci na długo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama