Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Konny ślub

Miłośnicy koni i walk wschodnich w pierwszą sobotę sierpnia stanęli na ślubnym kobiercu.

Piękna dama w damskim siodle i jej narzeczony pod kościół podjechali na koniach z miejscowej stadniny „Arabka”, prowadzeni przez jeźdźców i amazonki przez cała dzielnicę. Miłość i wierność małżeńską ślubowali sobie w kościele pw. Wszystkich Świętych w Mysłowicach-Dziećkowicach. Ten wspaniały orszak, zanim dojechał do kościoła, miał wielu widzów wśród mieszkańców dzielnicy i przejezdnych.

Młoda para na koniach budziła zainteresowanie, bo też to pierwszy ślub w tej stadninie i pierwszy "koński" w Mysłowicach. - To ogromna radość wyprowadzać z naszej stadniny pierwszych nowożeńców - z radością informowała szefowa stadniny Celina Nierodkiewicz.

Młodych do kościoła wyprowadziła również instruktor jazdy konnej w damskim siodle i zarazem mistrzyni Polski i wicemistrzyni Czech w zawodach w damskim siodle - Agnieszka Helbik-Kuśmierz.

Marta Rochman z Lędzin i Mirosław Zawisza z Dąbrowy Górniczej postanowili do ślubu pojechać konno, a wesele urządzić na terenie stadniny. Marta jeździ konno od dziecka, zna wiele stadnin. Od ponad dwóch lat w dziećkowickiej "Arabce" jeździ pod okiem Agnieszki Helbik-Kuśmierz w damskim siodle. Mirosław, oprócz jazdy konno, trenuje judo w będzińskiej filii klubu GKS Czarni Bytom. Po trzech latach treningów zdobył już niebieski pas.

Z kościoła nowożeńcy z gośćmi wyruszyli w orszaku do stadniny, by tam bawić się i tańczyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy