Nowy numer 42/2021 Archiwum

Sparaliżowane centrum

Utrudnienia związane z Tour de Pologne w Katowicach.

Od 27 lipca do 3 sierpnia odbywa się 70. odsłona Tour de Pologne. Dzisiaj kolarze będą finiszowali w Katowicach, co wiąże się z wieloma utrudnieniami.

Najdłużej, bo do godziny 20, zamknięty będzie odcinek od ronda do pętli Słonecznej. Pętla, po której będą przejeżdżać zawodnicy, wyłączona będzie z ruchu od 14 do 18. Ulice Bytkowska, Agnieszki, Dębowa, Bukowa, Złota i Chorzowska zamknięte są w godz. od 14 do 15.

Wyjazd z Katowic samochodem będzie możliwy ulicą Sokolską, a następnie zjazdem do tunelu w kierunku Sosnowca lub węzłem Francuska na autostradę A-4 w każdym kierunku.

Do dyspozycji kierowców są funkcjonariusze policji, którzy udzielają informacji na miejscu lub pod numerem telefonu: (32) 200 11 11.

W związku z Tour de Pologne przystanki zlokalizowane w ścisłym centrum Katowic oraz na os. Paderewskiego są zamknięte w godz. od 12.45 do 18.15. Informacje o najbliższych miejscach odjazdu autobusów można znaleźć na stronie KZK GOP bądź na przystankach.

Osoby podróżujące MZK Tychy muszą udać się na przystanek Brynów-Pętla, jeśli chcą się dostać do Mikołowa, lub na Zawodzie-Waleriana, w przypadku powrotu do Tychów. Lepszym rozwiązaniem może być podróż pociągiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama