Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Inne Katowice

Nowe nazwy placów, ulic i szkół. Plac przy ul. Francuskiej 34 i 36 otrzymał nazwę "Pasaż Europejski".

Po uzyskaniu korzystnej opinii komisji edukacji i pozytywnym rozpatrzeniu projektu ustawy XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach od 1 września będzie nosiło nazwę XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego.

Również Technikum nr 8, po wniosku Rady Rodziców oraz uchwaleniu ustawy, zmieni swoją dotychczasową nazwę na Technikum nr 8 w Katowicach im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Muzeum Śląskie, w związku z kończącą się budową, wystąpiło o nazwanie ulicy, przy której będzie się znajdować, na ul. Tadeusza Dobrowolskiego. Rada Miasta zaakceptowała wniosek. Dobrowolski jako żołnierz brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W latach 30. ub. wieku był dyrektorem Muzeum Śląskiego w Katowicach. W katowickiej filii Uniwersytetu Jagiellońskiego wykładał historię sztuki średniowiecznej i muzeologię. Wraz z żoną opublikował książkę "Strój, haft i koronka w województwie śląskim". Z innymi pracownikami uniwersyteckimi przez rok podczas drugiej wojny światowej więziony był w obozie w Sachsenhausen.

Plac przy ul. Francuskiej 34 i 36 nazwany zostanie Pasażem Europejskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama