Nowy Numer 41/2021 Archiwum

"Wesoła Fala" z rybami

Nad zalewem "Wesoła Fala" w Mysłowicach-Wesołej stawiło się w miniony weekend ponad 30 wędkarzy, którzy wystartowali w zawodach prezesów kół wędkarskich Rejonu V.

Organizatorem zawodów było Koło Wędkarskie nr 61 z Wesołej. Startujący zawodnicy przyjechali z Mysłowic, Suszca, Tychów, Bierunia, Pszczyny, Lędzin, Czechowic-Dziedzic, Międzyrzecza, Imielina, Łazisk Górnych, a także z Woli, Jelenia, Bojszów. Przybyli też członkowie koła przy kopalni „Ziemowit”.

Zawody prezesów i wiceprezesów kół Rejonu V odbywają się co roku, w tym jednak po raz pierwszy walczono o Puchar Marka Janiszewskiego, wieloletniego prezesa koła nr 61 z Wesołej, który zmarł w styczniu tego roku. Tym pucharem wędkarze postanowili uczcić pamięć swojego kolegi i przyjaciela.

W zawodach zwyciężył Karol Hadrian z Woli, który otrzymał Puchar Prezesa. Na pozostałych miejscach znaleźli się kolejno: Jarosław Korol z Bierunia Starego, Eugeniusz Durys z Wesołej, Zbigniew Jara z Jelenia, Izydor Noras z Lędzin,  Piotr Szlachta z Suszca,  Radosław Porada z Woli,  Paweł Gruszka z Bojszów, Jacek Toboła z Wesołej i Krzysztof Balcarek z Lędzin.

Po zakończeniu zmagań uczestnicy zawodów , w dobrym nastroju i przy pięknej lipcowej pogodzie, biwakowali na wędkarskim pikniku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama