Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rio na Śląsku


Gdzie? W Piekarach, między 26 a 28 lipca. Będzie Szymon Hołownia, zaśpiewają New Life’m i chór gospel God’s Property.

Jeszcze można się zapisać na: www.rionaslasku.pl oraz fanpage’u: facebook/rionaslasku. A potem – do Piekar, żeby przeżyć tam Światowe Dni Młodzieży „Rio na Śląsku”. Przez trzy dni, 26–28 lipca, w duchowej i satelitarnej łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro, nie ruszając się ze Śląska, będzie można przeżywać Światowe Dni Młodzieży.


– Nie jedziemy do Brazylii, bo nas nie stać. Przeżyjemy to wydarzenie razem na Śląsku. Staramy się odtworzyć atmosferę ŚDM, poznać trochę kulturę Brazylii, a przede wszystkim spotkać się ze świadectwem wiary – mówi ks. Marcin Wierzbicki, duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej.


W Piekarach będą codzienne Msze, katechezy oraz telemost z Rio. Dzięki niemu młodzi ludzie będą mogli duchowo uczestniczyć m.in. w Drodze Krzyżowej i nocnym czuwaniu modlitewnym z ojcem świętym oraz Eucharystii na zakończenie ŚDM.


Koszt spotkania to 60 zł – z wyżywieniem i noclegiem w pobliskich szkołach. W czasie „Rio na Śląsku” będzie trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na młodych, którzy będą chcieli przystąpić do spowiedzi, będzie tam też zawsze czekał ksiądz.


Zaplanowano także mnóstwo wydarzeń towarzyszących, choćby mecz... Polska–Brazylia. Prawdopodobnie wezmą w nim udział prawdziwi Brazylijczycy, którzy studiują w Polsce. W planie Dnia Brazylijskiego są: prezentacja kraju, spotkanie z misjonarzami, konferencje oraz warsztaty dla młodych (do wyboru: sekcja plastyczna, szkoła samby, sekcje dziennikarska, kuchni brazylijskiej, filmowa, śpiewu brazylijskiego, sportowa). W czasie „Rio na Śląsku” odbędą się też koncerty zespołów New Life’m, God’s Property oraz Twoje Niebo. Swoim świadectwem podzieli się m.in. Szymon Hołownia.


Patronat honorowy nad „Rio na Śląsku” objęli abp Wiktor Skworc i Stanisław Korfanty, prezydent Piekar Śl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast