Nowy numer 48/2021 Archiwum

Rio na Śląsku!

Gdzie? W Piekarach, między 26 a 28 lipca. Będzie Szymon Hołownia, zaśpiewają New Life'm i chór gospel God’s Property.

Jeszcze można się zapisać na: www.rionaslasku.pl oraz fanpage`u facebook/rionaslasku. A potem - do Piekar, żeby przeżyć tam Światowe Dni Młodzieży "Rio na Śląsku".

Przez trzy dni, 26-28 lipca, w duchowej i satelitarnej łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro, nie ruszając się ze Śląska, będzie można przeżywać Światowe Dni Młodzieży.

23-28 lipca w Rio de Janeiro odbędą się 28. ŚDM, jednak - ze względu na wysokie koszty wyjazdu - niewielu młodych z Polski będzie mogło wybrać się na drugą półkulę, by uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Dlatego Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej oraz moderator ds. nowej ewangelizacji podjęli się organizacji "Rio na Śląsku".

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, w którym - na zaproszenie ojca świętego - biorą udział młodzi z całego świata. Gromadzą się w wyznaczonym przez papieża miejscu, aby wspólnie modlić się i dać świadectwo wiary. Ten sam cel ma "Rio na Śląsku".

W ramach trzydniowego wydarzenia odbędą się codzienne Eucharystie, katechezy oraz telemost z Rio, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli duchowo uczestniczyć w wydarzeniach takich, jak: Festiwal Młodych w Rio, Droga Krzyżowa z ojcem świętym, nocne czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem oraz Eucharystia na zakończenie ŚDM. Program jest niezwykle bogaty, zawiera wydarzenia zarówno o charakterze modlitewnym, duchowym, wspólnotowym, jak i kulturalnym oraz sportowym.

"Rio na Śląsku" to także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z brazylijską kulturą. W planie Dnia Brazylijskiego jest: prezentacja kraju, spotkanie z misjonarzami, konferencje oraz warsztaty dla młodych (do wyboru: sekcja plastyczna, szkoła samby, sekcja dziennikarska, sekcja kuchni brazylijskiej, sekcja filmowa, sekcja śpiewu brazylijskiego, sekcja sportowa). Każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. W czasie "Rio na Śląsku" odbędą się też koncerty zespołów New Life’m, God’s Property oraz Twoje Niebo. Niewątpliwie ważnym wydarzeniem będzie również mecz Polska–Brazylia. Do podzielenia się swoim świadectwem przeżywania wiary zaproszeni zostali Szymon Hołownia, Monika Kuszyńska oraz Przemysław Babiarz.

Organizatorami "Rio na Śląsku" są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego (duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej oraz moderator ds. nowej ewangelizacji), Grupa eM Media, parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Patronat honorowy objęli abp Wiktor Skworc i Stanisław Korfanty, prezydent Piekar Śląskich.

Więcej informacji na temat "Rio na Śląsku" oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.rionaslasku.pl oraz fanpage`u facebook/rionaslasku.

Ks. Krzysztof Biela (moderator ds. nowej ewangelizacji Kurii Metropolitalnej w Katowicach), Kinga Ludwiczak (biuro organizacyjne "Rio na Śląsku"), ks. Marcin Wierzbicki (duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej) ASI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama